TREND- Duvak

Düğün sezonu yaklaşırken, e biz de hali hazırda bu sektörde senelerdir emek verirken burada gelinlik trendlerini yazmamak olmaz. Genel olarak ön plana çıkan detayları ara ara sizlerle paylaşacağım ama önce önemli bir gelinlik aksesuarı olan duvaklara bir göz atalım dedim.

Neden duvakları seçtiğime gelirsek de; hem seviyorum hem de özellikle bu sezon duvak trendlerinin çok değiştiğini söyleyebilirim. Rahibe duvaklar, kenar dantelli duvaklar bugüne dek hepimizin kalbini çaldı. Yine çalmaya devam ediyor. Ancak bu sezon çok çeşitli trendler eklenince gelinlerin de kafası karışıyor 🙂

Gelinliğe göre seçilmesi gereken duvaklar, saç modelinde de belirleyici oluyor. Hal böyle olunca “duvak” deyip geçemiyoruz…

Öncelikle “timeless” yani zamansız olarak adlandırabileceğimiz dantel duvaklar her zaman bir numaradaki yerlerini koruyorlar. Romantik, minimal ya da klasik bir gelinlik seçimi yaptıysanız kenarı dantel işlemeli duvaklar size çok uygun olacaktır!

Madame Amour SS/2020 “Daphne”
Madame Amour SS/2020 “Yasmin”

Eğer seçiminizi daha neşeli ya da 3 boyutlu dantel ile işlenen gelinliklerden yana yaptıysanız, duvak seçiminizde de yine o çiçeklerden faydalanabilirsiniz!

Son zamanlarda günlük hayatımıza da giren inci işlemeler tabii ki gelinliklerin her daim göz bebeği. Tüm kumaş ve dantellerle mükemmel uyum sağlayan inciler bu sezon duvaklarımızı da kuşatıyor! Romantik bir gelin olmak istiyorsanız, inci işlemeli duvakları mutlaka deneyin!

Madame Amour SS/2020 “Star”

Eğer işlemeler, boncuklar, simler, danteller sevmeyen bir gelin iseniz, çok daha sade bir duvak seçebilirsiniz. Bunun için de seçeneğiniz sadece tül duvaklar değil. Kenarları biyeli veya grenli duvaklar, sadelikten ödün vermek istemiyorsanız tam size göre!

Madame Amour SS/2020 “Berta”
Madame Amour SS/2020 “Sun”

Her daim bir gelinlik trendi olan “prenses” gelinlerden iseniz, bizim deyişimizle “Türkan Şoray” duvaklar bu sezon bizimle! Hem de gelinliklere uyum sağlamak için simli tül ile tasarlandılar!

Madame Amour SS/2020 “Mia”
Madame Amour SS/2020 “Hera”

Tüm yazı boyunca gördüğünüz gibi artık duvak seçmeye de neredeyse gelinlik kadar vakit ayırıp, düşünmek gerekiyor 🙂 Duvak seçiminizi yaparken, saç modelinizi de mutlaka düşünün. Örneğin; kabarık bir duvakla örgü-salaş bir saç modeli uyumlu olmayacaktır. Ve daha nicesi…

Hepinizin hazırlık süreci su gibi aksın. Hayallerinizin ötesinde olsun.

Hep sevgiyle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir